תמונה: כתבו עלינו - עמוד ראשי

כותרת כתבות ומאמרים

משרד אילן גלזר ושות’ משרד עורכי דין: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

רכש נכס ב-33 מיליון שקל ולא שילם אגורה

חרדי מבית שמש חתם על הסכם לרכישת נכס בסכום עתק. משלא עמד בתשלום הראשון ביטלה המוכרת את ההסכם ודרשה את הפיצוי המוסכם. ביהמ״ש חייב את הרוכש לשלם לה 100,000 שקל

סכסוך שכנים: איך קובעים את קו הגבול בבית דו משפחתי

האם יש לקבוע את שטחי הבית המשותף על פי תשריט המפקח על המקרקעין או על פי הגבול ששורטט בהסכמים שבהם רכשו בעלי הנכסים את בתיהם? בפסק דין שעסק בשאלה לאחרונה נקבע כי התשריט הוא שגובר

תמונה: כתבו עלינו - התחדשות עירוניח מדד גלובס

עו"ד אילן גלזר: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

תמונה: כתבו עלינו - נציגות משותפת של בעלי הדירות

הנציגות המשותפת יכולה לקבוע את גורל הפרויקט

כל מה שרציתם לדעת על הנציגות המשותפת של בעלי הדירות שמייצגת את הדיירים ומקבלת החלטות, המשפיעות על התנהלות הפרויקט ודוחפת את היזם קדימה

תמונה: כתבו עלינו - התחדשות עירונית

"התחדשות עירונית היא הזדמנות של בעלי הדירות ושל הרשות המקומית ליצור שינוי, לשפר את איכות החיים ולהשיא ערך ותמורה"

למעלה מ-25 שנה עוסק עו“ד אילן גלזר, שותף בכיר ומייסד משרד עורכי הדין אילן גלזר ושות‘, בייצוג משפטי של פרויקטים של תמ“א 38 ופינוי-בינוי. בתחילת דרכו העיסוק בהתחדשות עירונית נתפס כנישה משנית, צדדית וזמנית. המשרד היה בין חמשת משרדי עורכי הדין החלוצים בתחום, ולמרות הספקנות והחשדנות מסביב עו“ד אילן גלזר האמין שההתחדשות העירונית תהפוך לתחום רחב היקף ומשמעותי עבור בעלי בתים, יזמים ועבור המדינה.

תמונה: כתבו עלינו - פינוי בינוי ביהוד

פרויקט פינוי-בינוי ביהוד לא יבוטל למרות העיכוב בקבלת היתר הבנייה

זוג דיירים טען שהסכמתו לביצוע הפרויקט בטלה משום שהחברה התעכבה בהוצאת היתר הבנייה. החברה טענה שהזוג התחייב לשתף פעולה לקידום הפרויקט, ופנה לביהמ"ש שיחייב אותו לחתום על ייפוי הכוח שנדרשה להעביר לוועדה המקומית לתכנון ובניה. בקשתה נענתה בחיוב.

תמונה: כתבו עלינו - הלוואה מכספי ציבור תמא 38

העליון: הלוואה מכספי ציבור למימון תמ"א 38 מחייבת תשקיף

הלכה חדשה זו קובעת למעשה שהסכמי הלוואה המוצעים לציבור נחשבים לניירות ערך ולכן מחייבים תשקיף. עם זאת, השופט נעם סולברג ביקש מהכנסת לגבש נוסח עדכני להגדרת "ניירות ערך", כדי ליצור ודאות בשוק ההון ולהגן על המשקיעים.

תמונה: כתבו עלינו - תושבי שיכון דן

תושבי שיכון דן תבעו: תמ"א 38 לא מתאימה לנו

עתירת תושבי השכונה התל-אביבית התבססה על היתר בנייה שניתן להריסת בית קרקע בשכונה והפיכתו לבניין בן חמש קומות. תושבי השיכון סברו שזכותם לשמור על צביון השכונה גוברת על התכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. בית המשפט דחה את העתירה וקבע: ההתחדשות העירונית לא תיעצר.

תמונה: כתבו עלינו - תמא 38 בת"א

תושבי שיכון דן נדחו: תמ"א 38 תימשך בת"א

בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב דחה לאחרונה עתירה שהגישו שכנים מרחוב רומנלי בשיכון דן בעיר, נגד יישום פרויקט תמ"א 38 והקמת בניין מגורים בן 4 קומות, בניגוד לאופי השכונה. השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן קבעה כי חרף רצונם של הדיירים לשמור על צביון הבתים הפרטיים בשכונה, ההתחדשות העירונית לא תיעצר.

תמונה: כתבו עלינו - היתרי בנייה בגעש

בגעש מקבלים היתרי בנייה בלי תכניות? העליון התערב

ניצחון קטן נרשם לעמותת אדם טבע ודין, כשבית המשפט העליון השעה היתרי בנייה שניתנו שלא כדין לבניית רפת בגעש.

תמונה: כתבו עלינו - נדל"ן בארה"ב

'אלפי ישראלים מבקשים להשקיע בנדל"ן בארה"ב'

"ההתאוששות של מחירי הנדל"ן בשוק האמריקאי יוצרים תחושת כדאיות להיכנס להשקעות טובות ברגע האחרון, לפני שהמחירים יחזרו לרמתם שלפני המשבר", אומר עו"ד אילן גלזר, שמשרד עורכי הדין שלו, "גלזר ושות'", מתמחה בעסקאות נדל"ן בארה"ב.

תמונה: כתבו עלינו - תוספת שבס כחלון

תוספת 'שבס-כחלון' – האמנם בשורה לשוק הדירות?

תיקון 'שבס-כחלון' מעורר קשיים וקושיות. ייתכן שמוטב היה להשקיע מאמצים נוספים בקידום תכניות במסגרת תמ"א 38 שכבר אושרה ופועלת בשטח, אם כי בהיקפים לא מספקים, במקום ליזום תיקון נוסף שקיימים ספקות לגבי יישמו.

תמונה: כתבו עלינו - פסק דין

פסק דין

232/10 (פ"ת) בעלי הדירות בבית המשותף מרחוב העמק 2-4 כפר סבא נ' בנימין בוארון ה"פ 17545-07-12 הלוי ואח' נ' טכורש ואח'